Doszkolenie żeglarskie

Oferta skierowana jest do osób, które mają już patent żeglarski lub odbyły kilka rejsów w swoim życiu, ale z różnych przyczyn nie zdały patentu żeglarza jachtowego.

Dołącz do nas! Mazury czekają!

Cena i czas trwania

od 1890 zł

7 dni

 

Liczba osób na rejsie: maksymalnie 4 osób + instruktor

Opis szkolenia

Doszkolenie, zamiast wykładów, przewiduje panele dyskusyjne każdego wieczoru. Wiedza teoretyczna będzie przekazywana przed rozpoczęciem danego elementu praktycznego.

Każdy kursant jednego dnia będzie pełnił obowiązki skippera jachtu. Omówimy jego zachowania, nie tylko w kontekście żeglugi, ale i dobrej praktyki żeglarskiej. W trakcie doszkolenia nauczymy się radzić w sytuacjach awaryjnych, cumować jachtem pod żaglami, odchodzić od kei bez użycia silnika, trymować żagle, samodzielnie wykonywać manewry jachtem oraz samodzielnie kłaść maszt. Nauczysz się wykonywać zwroty z zawiązanymi oczami. Nie ma limitów co do materiału, który możemy przerobić w trakcie doszkolenia.  Sky is the limit… 

Szkolenia prowadzone są na nowoczesnych jachtach wielkości 24-26 stóp. Jednego dnia czeka Was niespodzianka w postaci podmiany jachtu na mniejszy, możliwy do wywrócenia. 

Pamiętaj, że szkolenie to ciężka, intensywna siedmiodniowa nauka wielu zagadnień! Ale nie przejmuj się, wieczorami znajdziemy czas na ognisko oraz wyjście do tawerny! 

Polecamy przygotować swoje pytania do instruktora przed przyjazdem. Będziecie mogli je omówić na panelu dyskusyjnym przy ognisku. 

 

Port rozpoczęcia i zakończenia 

Zapraszamy Cię w sobotę w dniu rozpoczęcia rejsu najwcześniej o godzinie 17:00 do portu AZS Wilkasy. Tam będzie czekał na Ciebie nasz sternik, który załatwi z Tobą wszelkie formalności i zaprowadzi Cię na Twój jacht. Rejs zakończymy egzaminem państwowym w piątek i w sobotę rano dopłyniemy z powrotem do portu w Giżycku, skąd do południa będziecie mieli czas na opuszczenie jachtu.

Wliczone w cenę:

– Jacht wysokiej klasy przeznaczony dla 8 osób (pływamy w 4 osoby + instruktor)

– Ubezpieczenie jachtu OC+casco

– Ubezpieczenie uczestników NNW

– Obsługę przez instruktora

– Materiały szkoleniowe przygotowane przez doświadczonych instruktorów

– Szkolenie – panele dyskusyjne, szkolenie praktyczne 

– Paliwo do jachtu

Cena nie zawiera:

– Wyżywienia załogi oraz sternika

-Opłat portowych

– Kosztów dodatkowych atrakcji

 

Wyżywienie na szkoleniu:

Wyżywienie w trakcie rejsu załoga zakupuje indywidualnie według własnego uznania i potrzeb. Jedne, duże zakupy polecamy zrobić w sobotę po przyjeździe do Giżycka. Na jachcie jest lodówka działająca cały czas. Na trasie rejsu odwiedzamy porty, w których mamy dostęp do sklepów. Produkty o krótkim terminie ważności można kupować w miarę możliwości na bieżąco.

Z doświadczenia wiemy, że najlepszą formą żywienia są śniadania oraz suchy prowiant lub kanapki jedzone na jachcie oraz obiadokolacja po zakończonym dniu w tawernie portowej. Zdarzy się jednak, że cumować będziemy „na dziko”, gdzie będzie można przygotować obiad na jachcie lub zjeść posiłek przyrządzony na ognisku. Jeśli zaś załoga jednogłośnie podejmie decyzję, że każdy z obiadów jest jedzony na jachcie – nie ma do tego przeciwskazań, pamiętajmy jednak, że przygotowanie obiadu zajmuje czas, który możemy poświęcić na szlifowanie wiedzy.

Jachty są wyposażone w pełni funkcjonalną kuchenkę gazową oraz komplety talerzy, sztućców, kubków, patelnię, garnki, czajnik. 

Sternik jest na wyżywieniu załogi – je to co Wy, nie wybrzydza, zawsze mu smakuje! W przypadku, gdy załoga je obiad w tawernie – sternik je to samo, co załoga – oczywiście z innego talerza 😊

Przykładowy ramowy plan rejsu

Sobota: 

17:00-20:00 zameldowanie na jachcie, czas na zakupy spożywcze

20:00-2:00 integracja załóg, koncert

Niedziela:

8:00-10:00 pobudka, toaleta, śniadanie

10:00-11:00 – szkolenie z bezpieczeństwa na jachcie

12:00-18:00 – zajęcia na wodzie

Poniedziałek-piątek: ( w zależności od pogody, zmianie może ulec termin wykładów)

8:00- 9:00 – pobudka, toaleta, śniadanie

9:00-17:00 – zajęcia na wodzie 

18:00-20:00 – panel dyskusyjny 

Sobota

8:00-12:00 – czas na powrót do portu, śniadanie, posprzątanie oraz opuszczenie jachtu, pamiątkowe zdjęcie